Zanikleobceobjekty

Navigace
Reklamní sdělení
#WestBohemia1945https://www.indianhead.czWeb sběratele US militarií a předmětů 2. pěší divize, US Army v Čechách, pomoci UNRRA a suvenýrů
Bruder modely, hračky, traktoryhttps://www.brudermodely.czHračky Bruder, auta, traktory, modely pro Vaše děti, měřítko 1:16. Šití tašek na zakázku.
Cepelsnakeshttps://www.uzovka-cervena.czChov a prodej barevných forem užovky červené , heterodonů, Krajty královské a korálovek

Vznik: Pdesátá léta 20. století 
Opuštěno: r.2004
GPS souřadnice:  49°57'57.165"N, 12°40'3.982"E

Areál kasáren ve Velké Hleďsebi byl vybudován v padesátých letech 20. století a potřebám armády sloužil do roku 2004. Sloužil jako výcvikové a ubytovací středisko pro asi 2500 vojákůl, zařazených do pěších, tankových a raketových uskupení. Součástí byly i jednotky PtP a vně kasáren řada obytných domů pro vojáky z povolání.  Rozloha areálu byla 55.2 ha. Oplocený areál byl rozdělen na dva větší celky – větší jižní část a menší severní část (sloužila pro raketové vojsko – tzv. park techniky, dílny, garáže). V jižní části byly budovy pro ubytování vojáků, budovy štábů a objekty související s provozem kasáren (učebny, sklady, kuchyně s kapacitou 1 200 jídel, jídelny, ošetřovna, tělocvična, věznice, prádelna, přístřešky pro techniku, apod.).

 

Dobové foto: Zdroj Vojensko.cz

V roce 2006 byl celý areál bezúplatně převeden na obec Velká Hleďsebe, ale nebyl příliš využíván. V současnosti je areál hlídaný bezpečnostní službou a některé budovy jsou pronajaty regionálním firmám ke skladovacím účelům.

Nafoceno: květen 2016

BÝVALÝ MUNIČNÍ SKLAD
Nafoceno: březen 2018

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah