Zanikleobceobjekty

Menu
Reklamní sdělení
Servis a opravy oken a dveříhttps://www.oknoservis1.czseřízení oken,dveří servis oprava oken a dveřÍ výměna těsnění,kování oken a dveří,
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

GPS souřadnice: 50°15'1.73"N,   12°7'36.60"E

Budova staré roty byla zděná, přízemní, s boční garáží v suterénu. Ubikace vojáků byly rozdělené uprostřed centrální chodbou, která vedla přes celou budovu. Byly zde sprchy a WC, spodní a vrchní vstup do roty. Za vchodem nalevo stolek dozorčího, zbrojárka, úkolovací místnost, kabina promítače, PVeSka a kuchyň. Za vchodem napravo místnost technika roty (nrtm. Palička), staršiny (nprap. Pejchal) a velitele roty (mjr. Novák), na konci byla jídelna. Pod kuchyní byla v suterénu kotelna a místnost pro spojaře, přístupná z venku.

Dobové foto: zdroj Vojensko.cz

Stará rota Újezd byla zrušena v druhé polovině 80 let, kdy se vojáci přestěhovali do nově postaveného objektu (cca 200 m před starou rotou). Po opuštění byla stará rota kompletně zlikvidována a dnes zde tudíž téměř nic nenajdete.
Nová rota se nachází v lese za železniční stanicí Štítary. Byla dokončena v druhé polovině 80 let. Tato rota nahradila již nevyhovující rotu starou

Nafoceno: únor 2018

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah