Zanikleobceobjekty

Menu
Reklamní sdělení
Káva Harmoniehttps://www.kavaharmonie.czkáva pražená prodej, prodej kávy z celého světa, dovoz kávy, světle pražená káva, od farmářů
Cepelsnakeshttps://www.uzovka-cervena.czChov a prodej barevných forem užovky červené , heterodonů, Krajty královské a korálovek
Šatoli.cz - šijeme kvalitněhttps://www.satoli.czSvatební doplňky, kapsáře na zeď, kapsáře do školky, ubrousky na svačinu, zakázkové šití.

Vybudován:  r.1905
GPS souřadnice: Šířka:  50.00967 N(Y)°   Délka: 12.71477 E(X)°

Na samotě v hustých lesích nedaleko Mariánských Lázní stojí opuštěná budova s pohnutou minulostí nesoucí nápis Pension Nimrod. Dříve byl Nimrod vyhlášený a hojně navštěvovaný. V posledních letech k penzionu míří jiný druh návštěvníků: kromě vandalů, kteří ho rozebírají kvůli stavebnímu materiálu, přitahuje čím dál víc pozornost těch, co rádi objevují místa duchů.

Roku 1905 nechala vdova Luise Utschigová postavit na mýtině ve Slavkovském lese výletní kavárnu. 28. dubna roku 1907 byla otevřena a záhy se stala oblíbeným cílem pro vycházky v přírodě. Jedním z prvních slavných hostů, který kavárnu během svého pobytu v Mariánských Lázních navštívil, byl anglický král Eduard VII. V červnu roku 1937 sem zavítal i se svou manželkou Hanou československý prezident Edvard Beneš a poobědvali tu.

Český průvodce ředitele Hořejšího popisoval Nimrod jako útulnou kavárnu. Dvojspřeží sem stálo 60 Kč, drožka 40 Kč. Hosté si tu dávali dobrou kávu, drobné pohoštění a různé speciality. Na terase si mohli pohovět na skládacích lehátkách a pokochat se pohledem na prosluněnou louku a blízký les.

      Porovnání fotografií jak vypadal pension  dříve a jak vypadá dnes...

Za druhé světové války se Nimrod proměnil v sanatorium pro raněné vojáky, o které pečovaly jeptišky. Po roce 1945 tu správcoval Jan Zavázal, který tu zažil první záhadu. Víno se tu proměňovalo na vodu! Hosté to prskali a plivali na zem a žádali vysvětlení. Správce vcelku brzy přišel celé záhadě na kloub. Zjistil, že s vínem „čaruje“ nikoli Ježíš, ale jeho jediný zaměstnanec – sudetský Němec a údajný antifašista, ve skutečnosti však vojenský zběh Otto Dietl. Jak se ukázalo, kradl nejen víno a rum, ale ředil i ostatní likéry. Veškerou škodu si pak musel řádně odpracovat.

Kolem roku 1955 se z Nimrodu stala dětská ozdravovna, pojmenovaná po sovětském maršálu Žukovovi. Pak areál přešel pod správu Dopravního podniku hlavního města Prahy, který jej využíval jako rekreační středisko pro své zaměstnance. Po revoluci se dostal Nimrod do soukromých rukou a ještě roku 2003 byl v provozu jako restaurace a penzion. Pak však přestala fungovat restaurace a postupem času i ubytování. V roce 2006 koupil objekt za směšnou cenu nynější vlastník Vlastimil R. a od té doby je budova neobydlená a totálně chátrá.

Stavba stojí na kůlech zapuštěných do bažiny,  naklání se a nebude dlouho trvat, a celá se sesune.

Jedinými, koho to dnes k penzionu Nimrod táhne, jsou milovníci zvláštního druhu turistiky, jimž se říká urbex. Rádi objevují stará opuštěná místa a fotí je. Penzion však láká také záhadology, neboť je zanesen na seznam míst, kde se vyskytují paranormální jevy.

Místo působí opravdu pochmurným dojmem. Záhadologové osamocenou budovu uprostřed lesů rádi navštěvují, prý v místnostech dochází k náhlým prudkým poklesům teplot, na silnici hned vedle penzionu zase k častým dopravním nehodám. Na té samé silnici se údajně po nocích pohybovala podivná stará paní, která se ráda nechávala svézt do nedalekých Mariánských Lázní, ale nikdo z místních ji neznal.  

 Návštěvníci pensionu se zase svěřovali s tím, že byli svědky zvláštních úkazů. Viděli oči či paže vystupovat ze stěn, cítili pach po síře, zahlédli pohybující se světélka. Ti, kteří nocovali v penzionu, mívali zase intenzivní pocit, že na pokoji nejsou sami, a jejich děti mluvily s neviditelnými bytostmi. Dnes už penzion Nimrod bohužel obývají jenom ti duchové.

Strašidelných historek přímo i nepřímo spjatých s penzionem je nespočet.

Můžeme jen dodat, že i my, když jsme tyto fotky prřizovali, jsme měli celou dobu zvláštní stísněný pocit.

Videa: zdroj TV Marianské Lázně

V zimě na přelomu roku 2018/2019 se na Nimrodu zřítilo čelo budovy a ve větru po okolí poletovaly plechy a prkna ze střechy.
Na konci května 2019 začala demolice.

Dne 8.6.2019 lehl Nimrod navždy k zemi.

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah