Zanikleobceobjekty

Menu
Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.

GPS atd

Přibližně 800m jihozápadně od středu obce Přebuz se nachází důl Otto, který zde od roku 1930 do roku 1945 těžil bohatá greisenová pásma na kontaktu dvou těles žul krušnohorského typu. Těžba v oblasti Přebuzi probíhala již od středověku a jejím pozůstatkem jsou rozsáhlé rovnoběžné řady propadlin, zejména na severním okraji areálu dolu. Mineralogicky nejvýznamnější jsou ale haldy samotného dolu Otto. Bohužel jejich část z doby těžby byla v uplynulém desetiletí postupně rozvezena a zbyly pouze haldy po uranovém a rudním průzkumu z let 1946 - 1948 a 1953 - 1958. I na nich lze nalézt leccos zajímavého. Za zhlédnutí stojí i samotný areál dolu, kde se dochovaly betonové konstrukce a základy všech původních objektů, kterým dominuje skelet těžní věže.
Úpravna a trafostanice jsou polozřícené, z ostatních budov se zachovaly pouze základy.

Současné foto
Nafoceno 9.7.2016

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah